Knygos VĖŽYS 24/7 pristatymas

Renginiai

Knygos VĖŽYS 24/7 pristatymas

Paroda: SVEIKATOS DIENOS 2025

Data: 2025 kovo 23 d.

Laikas: 11:00-13:00

Vieta: VIP seminarų salė

knygos bendraautoriai:

Neringa Eimutienė, sveikatos psichologė

Pažintį su onkologiniais ligoniais pradėjau kaip bendrosios  praktikos slaugytoja 2001m, o nuo 2015 m. esu jų palydovė sudėtingame ligos kelyje kaip medicinos psichologė. Noras dalintis istorijomis, patirtimis, kurias išgyvena onkologiniai pacientai, pagalba jiems fizinio ir psichologinio sveikimo kelionėje, paskatino atsiliepti į kvietimą prisidėti prie knygos autoriaus.

Virginija Grigaitė-Petkevičienė, žmonių, sergančių onlologinėmis ligomis, sporto trenerė

Kai prieš maždaug 10 metų sužinojau mokslu grįstą informaciją iš savo mokytojo profesoriaus Alberto Skurvydo apie sportavimo naudą sergantiesiems onkologinėmis ligomis, aš nedelsiant tuos pratimus pradėjau taikyti praktiškai. Mano darbas  po kelių dešimtmečių pagaliau tapo prasmingu, nes per tuos metus būta ne vieno žmogaus grįžimo į gyvenimą išsikapstant iš sunkios ligos situacijos dėl sportavimo poveikio. Dar prasmingiau, kad galiu pagelbėt daugiau žmonių, pateikdama informaciją apie tai, dėl ko galima greičiau pasveikti, šioje knygoje.

Ingrida Kuprevičiūtė, gydomosios mitybos specialist, onkologinės mitybos konsultantė

Man, kaip gydomosios mitybos specialistei, besispecializuojančiai onkologinių ligų srityje, labai svarbu skleisti žinią apie mitybos reikšmę sveikimo procese. Pagrindinį knygos autorių Virginijų Šaulį teko pažinti dar prieš knygos rašymą. Virginijus paliko man be galo teigiamą įspūdį savo tikru atsidavimu kitiems ir siekiu dalintis vertingomis žiniomis. Jo nuoširdus noras padėti kitiems mane sužavėjo. Todėl prisidėjimas prie šios knygos rašymo buvo ne tik profesinė, bet ir asmeninė pareiga.

Giedra Bušmanienė, kineziterapeutė, sertifikuota limfedemos terapeutė

LSU Universitete kineziterapijos bakalauras ir reabilitacijos magistras. Darbo patirtis 29metai. Taikomosios kineziologijos studijos - Lietuvos funkcinės medicinos ir taikomosios kineziologijos  sociacija.

Klose Training mokykla, USA – limfedemos gydymas. Endobiogenika – Klaipėdos Universitetas. Upladger Institute – osteopatijos studijos. Lektorė – šiuo metu vedu seminarus limfedemos gydymo srityje.

Limfedemos gydymo srityje specializuojuosi 13metų. Limfedemos problema, manau, vis dar aktuali šiandien ir džiaugiuosi galėdama pasidalinti savo patirtimi, padėti pacientams, išmokinti juos tvarkytis su šia problema. Mano tikslas paaiškinti, suteikti informacijos žmonėms kaip su ta problema gyventi ir kaip tvarkytis, pritaikyti tinkamas priemones, patarti kas šiuo metu jiems būtų geriausia.

Žydra Markevičienė, kineziterapeutė, sertifikuota limfedemos terapeutė

VPU Universitete edukologijos bakalauras ir magistras, kineziterapijos bakalauras, dailės terapeutė, LĮGPA asociacijos narė, Mindfulness sertifikuota mokytoja.Darbo patirtis 34 metai iš jų 16 metų dirbu su onkologiniais ligoniais.Klose Training mokykla, USA - limfedemos gydymas. USA - CETI onkologijos sporto institutas, onkologinės reabilitacijos sporto trenerė. Lektorė vedu seminarus limfedemos gydymo srityje, skaitau paskaitas.Kadangi esu abiejų barikadų pusėse, kaip medikas ir buvęs pacientas. Tai yra nuostabi galimybė savo sukauptas žinias ir patirtis atiduoti žmonėms.

Edvardas Kazlauskis, provizorius, fitoterapeutas

„Jau daugiau kaip 30 metų domiuosi vaistažolėmis, iki šiol vis dar mokausi, dirbu bei gyvenu su jomis. Kai daug žinai, nėra juk sunku pasidalinti tuo, ką turi…“

Jurgita Stankūnienė, Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Slaugos katedros vedėja, bendrosios praktikos slaugytoja.

Esu slaugytoja ir lektorė, turinti 25 metų patirtį sveikatos priežiūros srityje. Kaip slaugytoja, esu šalia žmonių jų sudėtingais gyvenimo momentais, galiu jiems suteikti pagalbą, tai ką moku geriausiai ir ramybę. Daug metų dirbant sveikatos priežiūros srityje, supratau, kad kiekvienas susitikimas su pacientu yra galimybė palikti teigiamą pėdsaką jų gyvenime. Tai yra tai, kas skatina mane nuolat tobulėti ir mokytis.

Kaip lektorė, galiu perduoti savo žinias ir patirtį studentams, padėti jiems tapti profesionalais, kurie savo darbą atliktų su meile ir pagarba pacientams. Jaučiu, kad mano žodžiai ir perduodamos vertybės  ormuoja būsimus slaugytojus. Man svarbu ugdyti ne tik jų profesinius gebėjimus, bet ir jų asmeninį požiūrį į pacientus. Kiekviena paskaita, kiekvienas patarimas yra investicija į slaugos ateitį, ne tik mokyti, bet ir įkvėpti – perduoti tą pačią aistrą ir atsidavimą, kurį jaučiu pati. Mane įkvepia tai, kad slauga leidžia man būti dalimi kažko daug didesnio. Tai darbas, kuris iš tiesų keičia pasaulį, nesvarbu, ar tai būtų maži geri darbai kasdien, ar naujos kartos slaugytojų ugdymas. Ši profesija leidžia man gyventi prasmingai, o suvokimas, kad galiu įkvėpti kitus eiti šiuo keliu, yra tikras džiaugsmas ir didžiulė garbė.

Prisidėti prie knygos kūrimo man suteikė galimybę pasidalinti ne tik teorinėmis žiniomis, bet ir praktiniais įgūdžiais, kurie per tiek metų tapo mano kasdienio darbo dalimi. Labai prasminga prisidėti prie knygos, kuris galėtų būti naudingas asmenims susidūrusiems su liga bei jų artimiesiems. Slaugos kasdienybėje svarbu suprasti ne tik procedūras ir gydymo eigą, bet ir tai, kaip bendrauti su pacientu, kaip jį palaikyti bei paguosti jo šeimos narius.

Knygoje siekiau perteikti patarimus ir įžvalgas, kurios padėtų artimiesiems geriau suprasti, ką išgyvena jų mylimas žmogus, kaip jam galima padėti, ir kaip jie patys gali jaustis labiau pasirengę slaugymo procesui. Dažnai artimieji jaučiasi bejėgiai arba stokoja informacijos apie tai, kaip būti šalia ir suteikti reikiamą paramą. Knyga gali tapti kad ir nedideliu bet svarbiu atspirties tašku, į kurį galima atsiremti, kai reikia patarimo ar supratimo apie šią jautrią kelionę.

Knygos autorius

Virginijus Šaulys meno terapijos spektaklio NENUGALĖTIEJI įkūrėjas ir prodiuseris, renginių fasilitatorius, visuomenininkas

 

Apie knygą

KAIP SUSIDRAUGAUTI SU LIGA, PASVEIKTI AR NET UŽBĖGTI JAI UŽ AKIŲAUTENTIŠKA PACIENTO PATIRTIS IR SPECIALISTŲ PATARIMAI Prieš 11 metų Virginijui buvo diagnozuotas ketvirtos stadijos neuroendokrininis kasos navikas, išplitęs į kepenis. Praėjus pirmajam emociniam šokui, jis nusprendė išgyventi dėl artimųjų.Jokių stebuklų neįvyko, Virginijaus neišgelbėjo nei burtininkai, nei painios interneto platybės. Jam padėjo pasitikėjimas medicina, šeimos ir artimųjų palaikymas, tikėjimas, stipri valia ir tikslo siekimas. Pasiekęs mažuosius tikslus, jis išsikėlė didesnius, kol galiausiai užsibrėžė nepalikti šio nuostabaus pasaulio dėl šios ligos.„Vėžys – ne nuosprendis, labiau visuomenės stigma, kurią privalu laužyti ir suteikti viltį kiekvienam, kad iš tiesų šią ligą galima įveikti. Knygą skiriu vėžiu sergantiems ir jų artimiesiems – tiems, kurie pasiryžę ieškoti ir atrasti“, – sako Virginijus. Reikia drąsos vartant knygą tokiu pavadinimu! Turite? Tuomet perskaitę sužinosite, kaip elgtis išgirdus onkologinės ligos diagnozę. Ką daryti, kad kuo greičiau suvaldytumėte ligą, o vėliau ir pasiektumėte ilgalaikę remisiją. Virginijus Šaulys pasakoja savo sveikimo istoriją, atskleidžia, kas svarbiausia kovojant su šia klastinga liga, kaip padėti gydytojui gydyti. O įvairių sričių sveikatos specialistai atsako į onkologiniams pacientams kylančius klausimus.
  • Ką valgyti susirgus onkologine liga?
  • Kodėl toks svarbus fizinis aktyvumas? Kaip ir kiek reikia judėti?
  • Koks yra fitoterapijos, žolinių preparatų, jų veikliųjų medžiagų poveikis ir sąveika su vaistais?
  • Kaip išsaugoti dvasinę pusiausvyrą ir atrasti save iš naujo?
  • Kaip gydyti limfedemą ir jos sukeliamas komplikacijas?
  • Opiausi slaugos higienos ir savireabilitacijos klausimai.
„Savo diagnozę išgirdau 2013 metais. Pamenu stresą, pasimetimą ir jovalą, kuris tada dėjosi mano galvoje. Kiek aprimęs suvokiau, kad viskas, nuo šios akimirkos gyvenimas yra nebe mano. Privalau gyventi dėl žmonių, kuriuos myliu, ir pirmiausia pasveikti savo mintyse. Kai realiai pradedi vertinti situaciją, kai išdrįsti ieškoti informacijos apie savo ligą, požiūris pasikeičia.Šiandien galiu pasakyti, kad gyvenimas prieš diagnozę ir po jos, yra du visiškai skirtingi dalykai. Įvertinęs nueitus kelius, sukauptą patirtį ir žinias, nusprendžiau, kad privalau tuo dalintis. Dabar man atrodo, jog tai yra prasmingiausia, ką galiu nuveikti gyvenime, kuris man liko.“ – Virginijus Šaulys.